A tésztához a tojásokat válaszd ketté, és a fehérjéket verd kemény habbá egy csipet sóval. Kanalanként rakd hozzá a cukrot, majd egyesével a sárgákat, a vizet, végül pedig fakanállal forgasd hozzá a lisztet. Egyengesd a masszát tepsibe, és előmelegített sütőben, 160 fokon süsd meg 20-25 perc alatt. Ha szép aranybarna, és megemelkedik, szúrj bele egy hegyes kést vagy hústűt. Ha nem ragad rá piskóta, kiveheted a sütőből.
Várd meg, míg kihűl a tészta, majd morzsold egy tálba. A vízből és a cukorból kis lángon főzz szirupot. Amikor elolvad a cukor, húzd le a tűzről, és hűtsd ki. Öntsd a piskótára, add hozzá a vajat, a lekvárt, a rumot, a kakaóport. Jól gyúrd össze. Ha nem akar összeállni, tegyél még hozzá szörpöt. Formázz a masszából tetszőleges nagyságú golyókat, és forgasd meg a csokireszelékben.
Ha véletlenül elrontod a piskótát, akkor sincs semmi veszve, készíts belőle jobbnál jobb sütiket!
Amikor azt gondolnád, a horgolásról nagyjából már mindent tudsz, akkor itt jön egy kis csavar! Próbáltál már fordított rövidpálcával szegélyt készíteni?
Gyönyörű szegélyek születhetnek ezzel a módszerrel, mellyel elegánsan fejezheted be munkádat. A fordított rövidpálca technikájának elsajátítása ugyan igényel némi türelmet, de ha egyszer elkapod a fonalat, ezentúl mindig használni fogod
Anyag tekintetében használhatsz hozzá bármilyen fonalat, de érdemes súlyosabb és különlegesebb fonalat választani a befejezéshez. A legtöbb esetben szegélynek elütő színű fonalat használunk, de próbáld ki kevésbé kontrasztossal vagy tarka fonallal is, nagyon jól fog mutatni!